Září 2013

Krkonoše a Kuks

30. září 2013 v 13:11 | Freezy |  travelling
Prázdninové scenérie z Krkonoš a zámku Kuks. Ještě několik zbylých fotek z prázdnin mám, tak se pokusím je tu zveřejnit co nejdříve, ale škola je škola... Vůbec nestíhám, alespoň jeden úspěch se mi minulý týden stal. Na škole mi povolili maturovat z výtvarky a dějin umění. A že to nebylo snadné, ředitel byl rázně proti tomu, ale pomohla profesorka, která se mě zastala. Snad tu maturitu zvládnu, to by byl trapas, kdyby ne :D

Zátiší

22. září 2013 v 20:06 | Freezy |  tužkou
Dvě prázdninová zátiší, ve kterých jsem poprvé uplatňovala i perspektivu. Dřív jsem měla během necelé hodiny zátiší hotové, ale teď se soustředím mnohem více na kompozici, pozici a hlavně právě tu perspektivu, takže mě to zabere o něco více času.
Jinak autoškolu jsem zvládla - a napoprvé! Jsem šťastná, ani jsem nedoufala, protože ze spolužáků to napoprvé udělala tak šestina. Zítra už jen půjdu na úřad zažádat o řidičák a za pár dnů se konečně dočkám a budu moct jezdit :)

První kousky perspektivy

15. září 2013 v 22:42 | Freezy |  tužkou
První snahy o zachycení a perspektivy. Je tam mnoho chyb, ale já jsem poměrně spokojená. Už se těším až budu mít čas si zase kreslit, protože teď řeším hlavně autoškolu, ze které ve středu dělám závěrečky. Držte mi palečky! Snad bude štěstěna na mé straně... Barevné doladění je z photoshopu. (nakresleno 22.8.2013)


Potrat

5. září 2013 v 19:50 | Freezy |  Téma týdne
Řekla jsem si, že vzhledem k faktu blížící se maturity si občas napíšu takovou menší slohovku na téma týdne, které mě bude zrovna vyhovovat a čas mi psaní také dopřeje. Možná si to za pár let přečtu a budu se divit, jaké jsem měla názory. Možná se dostanu někdy i do situace, ve které se konkrétním problémem budu zabývat. Doufám, že potrat to nebude...

Proč se zbavit dítěte, živého stvoření?
Finanční situaci bych nepřijala za odpověď. Z části chápu mladé slečny, které chtějí něčeho dosáhnout. Osobně si neumím představit, že bych momentálně otěhotněla. Ale i kdyby, snažila bych se v hlavě vymyslet řečení, nechci říkat problému, protože dítě je zázrak. Vždy je nějaké řešení, při nejhorším bych ho dala k adopci, ale i přes strach z porodu bych ho donosila.
Dalším důvodem potratu může být těhotenství zapříčiněno znásilněním, není to až tak obvyklé (diky bohu), ale v tomto případě bych nikomu nezazlívala, že se dítěte chce zbavit. Dítě úplně změní život matce i nejbližšímu okolí a jen opravdu statečná a po dítěti dychtíci žena by si jej nechala. Navíc strach z faktu, že z potratu může navždy přijít o možnost mít jiné dítě celou situaci ještě komplikuje.

Potraty, historie, současnost?
Ve Spartě se slabější děti prostě "vyhazovali". Mimochodem být já ve spartě, tak jsem mezi "odpadem" taky. Vážila jsem 2,8kg. A teď se na mě podívejte, ženská krev a mlíko. No dobře, tak ani tak bych ve spartě nepřežila, ale jde o princip :D Postupem doby se samozřejmě přístup k potratům měnil a nehygienickými a hlavně nelékařskými potraty dětí stále přibývalo. Měnil se hlavně přístup společnosti a co jiného mohla ubohá žena s nemanželským dítětem dělat? Nikdo z nás si nemůže představit, jak se mohla cítit při opovržení všech kolem. Až poslední dobou (50 let) se začíná spekulovat nad moralitou tohoto činu. Teď budu dost hnusná, ale měli bychom si uvědomit, že naše planeta vlivem velkého vzrůstu obyvatel se nezávratně blíží ke konci. Naši rodiče si ještě pamatují svět s 4-5 miliardami lidí a my už 7 miliard. Nějaká katastrofa přijít musí, aby "vyčistila" lidstvo a bohužel nebude to jen methanolová kauza. Společnost začíná být čím dál více touží po zábavě, dlouhém životě, úspěchu a je čím dál více těžké se v životě prosadit. Tím jsem se oklikou dostala k dalšímu problému a to je, když dítě stojí v cestě kariéře. Takové ženy jej mohou pokládat za ničitele jejich života. Stvořitelem této myšlenky je emancipace žen. Budu mluvit jako muž a možná se do mě pustí některé feministky, ale ženy odjakživa měly stát a stály za plotnou. Že to říkám zrovna já, která chce jít na výšku a alespoň do 26 studovat, pak se v klidu vdát a mít 2 děti, což připadá v úvahu až kolem 30-35 roku. Spoustu žen to má podobně. Společnost se nedá změnit a většinou jsem optimista, ale v tomhle ne. Bude to čím dál horší, bohužel...

ZOO a safari ve Dvoře Králové

2. září 2013 v 21:46 | Freezy |  animals
Ze závěru dovolené v Krkonoších, jsme po cestě domů zajeli do další zoo, kterou si mohu tímto odškrtnout ze seznamu českých zoo. Krásná zoo ze Dvora Králové, která mě okouzlila především svými velkými výběhy, které nejsou ani moc oplocené a třeba k žirafám se člověk nemusí koukat skrz plot, ale stojí přímo u nich. Můj pejsek byl z celého výletu také velmi vykulený, hlavně ze zeber a šimpanzů. Prostě jsme těch 100Kč za něj zaplatit musely :D (nafoceno 10.8.2013)