Potrat

5. září 2013 v 19:50 | Freezy |  Téma týdne
Řekla jsem si, že vzhledem k faktu blížící se maturity si občas napíšu takovou menší slohovku na téma týdne, které mě bude zrovna vyhovovat a čas mi psaní také dopřeje. Možná si to za pár let přečtu a budu se divit, jaké jsem měla názory. Možná se dostanu někdy i do situace, ve které se konkrétním problémem budu zabývat. Doufám, že potrat to nebude...

Proč se zbavit dítěte, živého stvoření?
Finanční situaci bych nepřijala za odpověď. Z části chápu mladé slečny, které chtějí něčeho dosáhnout. Osobně si neumím představit, že bych momentálně otěhotněla. Ale i kdyby, snažila bych se v hlavě vymyslet řečení, nechci říkat problému, protože dítě je zázrak. Vždy je nějaké řešení, při nejhorším bych ho dala k adopci, ale i přes strach z porodu bych ho donosila.
Dalším důvodem potratu může být těhotenství zapříčiněno znásilněním, není to až tak obvyklé (diky bohu), ale v tomto případě bych nikomu nezazlívala, že se dítěte chce zbavit. Dítě úplně změní život matce i nejbližšímu okolí a jen opravdu statečná a po dítěti dychtíci žena by si jej nechala. Navíc strach z faktu, že z potratu může navždy přijít o možnost mít jiné dítě celou situaci ještě komplikuje.

Potraty, historie, současnost?
Ve Spartě se slabější děti prostě "vyhazovali". Mimochodem být já ve spartě, tak jsem mezi "odpadem" taky. Vážila jsem 2,8kg. A teď se na mě podívejte, ženská krev a mlíko. No dobře, tak ani tak bych ve spartě nepřežila, ale jde o princip :D Postupem doby se samozřejmě přístup k potratům měnil a nehygienickými a hlavně nelékařskými potraty dětí stále přibývalo. Měnil se hlavně přístup společnosti a co jiného mohla ubohá žena s nemanželským dítětem dělat? Nikdo z nás si nemůže představit, jak se mohla cítit při opovržení všech kolem. Až poslední dobou (50 let) se začíná spekulovat nad moralitou tohoto činu. Teď budu dost hnusná, ale měli bychom si uvědomit, že naše planeta vlivem velkého vzrůstu obyvatel se nezávratně blíží ke konci. Naši rodiče si ještě pamatují svět s 4-5 miliardami lidí a my už 7 miliard. Nějaká katastrofa přijít musí, aby "vyčistila" lidstvo a bohužel nebude to jen methanolová kauza. Společnost začíná být čím dál více touží po zábavě, dlouhém životě, úspěchu a je čím dál více těžké se v životě prosadit. Tím jsem se oklikou dostala k dalšímu problému a to je, když dítě stojí v cestě kariéře. Takové ženy jej mohou pokládat za ničitele jejich života. Stvořitelem této myšlenky je emancipace žen. Budu mluvit jako muž a možná se do mě pustí některé feministky, ale ženy odjakživa měly stát a stály za plotnou. Že to říkám zrovna já, která chce jít na výšku a alespoň do 26 studovat, pak se v klidu vdát a mít 2 děti, což připadá v úvahu až kolem 30-35 roku. Spoustu žen to má podobně. Společnost se nedá změnit a většinou jsem optimista, ale v tomhle ne. Bude to čím dál horší, bohužel...


A moje vize do budoucnosti?
Třeba jednou bude možnost si vybrat pohlaví dítěte či počet dětí a doktoři by jen upravili DNA dítěte. Možná bude existovat něco jako malý a přenosný ultrazvuk, se kterým by matky mohly neomezeně dítě sledovat. Zjistit vrozené vady, které by se rovnou v břiše matky vyřešili. Je toho spoustu jak by se dalo zpříjemnit těch devět měsíců před vylíhnutím. Možná to zařídit i tak, aby žena během těhotenství necítila žádné projevy a mohla pokračovat v normálním životě. Ale ženy řekněme si, nebyla by to trochu nuda?

Ale to už jsem se dostala od tématu potratu dost daleko...
A co ty? Šla bys na potrat, kdyby ses dosvěděla, že jsi TEĎ těhotná?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama