Červen 2014

MA-TU-RI-TA

23. června 2014 v 13:35 | Freezy |  Myšlenky a názory
Rozhodla jsem se tu sepsat mé postřehy a názory na letošní maturitu, kterou jsem uspěšně zvládla. Zároveň chci možná podotknout některé věci pro budoucí maturanty.
Letos státní maturita probíhala ve dnech (pro mě) 2., 5., 6.května. Já si vybrala ze státní zkoušky předměty Aj a Čj, takže 2 didakťáky a 2 slohovky. Začnu tedy angličtinou - didaktické testy byly průměrné, pro mě osobně bylo čtení horší než poslech, ale na 4 by to zvládl téměř každý. U slohovek to bylo trochu horší, byla jsem hrozně vynervovaná a nestíhala jsem psát. Navíc udržet se v limitu 60-70 slov u jedné části a 120-150 u druhé bylo fakt složité. Možná se Vám to nezdá, ale 60 slov je strašně málo - navíc když máte předem napsanou osnovu od cermatu, kterou musíte dodržet. Do této věty jsem napsala 130 slov, tak si to můžete živě představit. Udělala bych to stejně jako u češtiny, která musela obsahovat více než 250 slov a ne nějaké rozmezí. Na druhou stranu zadání jsou velmi obecná a dá se napsat téměř cokoliv, s čímž jsem byla spokojená. Co se týče didakťáku z češtiny, podle mě byl spíše lehčí, ale chybělo mi tam více literatury (slibovali, že jí tam bude víc), podle mě by to zvládl leckterý deváťák. U slohovek bylo tolik témat na výběr, ale pro jistotu jsem si vybrala vypravování na téma "dobrodružství v džungli" (nebo něco podobného) a dostala jsem plný počet. Výsledky testů byly na internetu během téhož dne.

Velký comeback?!

19. června 2014 v 11:54 | Freezy |  Myšlenky a názory
No přesně tak bych to asi nenapsala, ale jsem zpět. Bylo toho opravdu hodně co se mi za poslední rok stalo a vy o tom nevíte, ale plánuju Vám tu brzy sepsat nějaký roční souhrn všeho nebo jednoduše postupně. Jen tak okrajově v pár slovech - přijímačky na výšku + maturita + stužkovák + poslední zvonění... a mnohem mnohem víc. Pokud by tu měl někdo zájem napíšu i něco přesnějšího k přijímačkám na FA ČVUT a VUT a FUA TUL.

Taakže vím, že pár lidí po mně pátralo, psali jste mi (a já si toho moc cením), ale já až do dnešního rána jsem si nebyla návratem jistá. Rozhodovala jsem se nad novým blogem či návratem na currently nebo dokonce změnou identity. Ale nakonec to dopadlo tak, že zůstanu tady. Na currently se měnit nic nebude, stránka zůstane stejná, takže je možné si tam stahovat grafiku. Když mluvím o grafice, možná tady někoho zajímá jestli ještě něco tvořím. Když nepočítám design pro Myzta a některé chabé pokusy, tak za ten rok jsem nevytvořila vůbec nic. Musí to přijít asi na každého, krize dalo by se říct, chtěla bych jí nějak překonat ale jde to špatně, možná postupně. Obdivuji některé blogery, kteří dělají designy třeba 3 do týdne (viz dřívější sweetheaven, který zřejmě je na tom v současné době podobně jako já). Ale u mě to tak nefunguje, prostě když se mi chce tak to zkusím, ale donutit se nemá cenu. Nejhorší je na tom, že jsem puntičkář a pokud se mi něco líbí jen trochu, ani to nezveřejňuji.
Za dobu co jsem byla pryč spousta mých oblíbených blogů zaniklo, ale koukala jsem se kolem a nováčci také kupí. Bohužel po většinou tvoří grafiku zaměřenou na celebrity, což je podle mě škoda, snad (doufám) je tu více deníčkových a názorových blogů, takže bych se snažila i něco takového vytvořit. Mám velké plány, ale je mi jasné, že budu ráda, když se uskuteční 1/3. Mám dlouhé prázdniny, během kterých nemám moc volna, ale jak říkám, budu se snažit.
Určitě jsem na něco zapomněla, tak kdyžtak v příštím článku připíšu. Zajímalo by mě, jestli je tu někdo z věrných, který můj blog ještě nepřestalo sledovat :P

edit: bohužel během víkendu nic nečekejte, jsem mimo dosah internetu, ale v pondělí nějaký článek přidám :)